Контроль над стресом: 7 корисних способів

Якщо ваше життя повне стресів, з якими вам не вистачає сил боротися, якщо у вашому житті настала не найвдаліша смуга і вам доводиться вирішувати масу серйозних проблем, спробуйте використовувати досить дієві способи приведення своєї нервової системи в більш-менш стабільний стан. Повірте, ви цілком можете впоратися з усіма труднощами, не впадаючи в смуток і депресію. Просто навчіться себе контролювати за допомогою нижчеописаних нехитрих методів.

Контроль своєї повсякденної діяльності

Давайте почнемо з простого, але ефективного методу, який полягає в контролі вашої повсякденної діяльності. Запишіть всі ваші щоденні дії та класифікуйте їх по двобальній шкалі: 1 бал для констатації самої діяльності і 2 бали для тієї діяльності, яка принесла вам задоволення. Цей метод є надзвичайно корисним для позбавлення від всіх небажаних, негативних думок, таких як «я нічого не зробив сьогодні». Ви наочно побачите, що ви працюєте кожен день, причому набагато більше й набагато краще, ніж ви вважаєте.

Щоденне ведення «позитивного» щоденника

Цей метод може бути відмінно використаний при найрізноманітніших розладах, в тому числі депресії, тривожних станах й порушеннях харчових звичок. Підійде він і для тих, хто просто хоче натхнення і мотивації. Ведіть щоденник, де ви записуєте тільки позитивні речі, які відбуваються з вами протягом дня, і ви виявите, що життя не таке вже похмуре, як ви думаєте, адже в ньому, виявляється, є чимало хороших моментів.

Детальний опис людей або об’єктів навколо вас

Цей метод часто використовується людьми, які страждають від панічних атак. Крім того, він досить ефективний тоді, коли ви відчуваєте себе неспокійно і хочете трохи розслабитися. Отже, кожен раз, коли ви нервуєте, подивіться навколо себе і спробуйте детально описати людей або речі в полі вашого зору. Так ви переносите увагу зі свого стану на зовнішні об’єкти.

Рахунок від 1 до 100 або від 100 до 1

Коли ви відчуваєте наростаюче занепокоєння або тривожність, починайте рахувати. Лічба допомагає запобігти напади паніки і «очистити» мозок. Рахуйте від 1 до 100 або від 100 до 1, ще краще рахувати іншою мовою, це ускладнює завдання й знову ж перемикає увагу. Ви зосередитеся на цьому процесі й зможете відволіктися від тривожних думок.

Порожній стілець

Багато людей, які намагаються впоратися зі смертю близької людини або розривом відносин, досить часто вдаються до цього методу, щоб відчувати себе краще. Потрібно сісти навпроти порожнього стільця, уявити собі відсутнього людини, поговорити з ним і висловити те, на що вам в минулому не вистачило часу або сміливості. Ви, зрештою, відчуєте полегшення й почнете рухатися й жити далі.

Боротьба з негативними думками

Уявіть собі ситуацію, яка лякає вас або змушує відчувати занепокоєння і невпевненість. Тепер уявіть що найгірше, найкраще і реалістичне може трапитися в цій конкретній ситуації. Постійно прокручуючи це в голові, ви перестанете боятися поганих думок і почнете протистояти їм. Ви побачите, що вони не такі страшні, як вам здавалося.

Сюрпризи

Сюрпризи, як правило, використовуються при наявності пари. Протягом одного тижня кожен з партнерів повинен робити сюрприз для другої половини, але вручення сюрпризу і сам сюрприз повинні завжди залишатися в секреті. Пара спостерігає за поведінкою один одного і намагається здогадатися, чим же вони будуть приємно здивовані в наступний раз. Таким чином, люди зосереджуються на хороших та позитивних речах, забуваючи про негатив.

За сайтом flytothesky.ru

Відправте коментар на "Контроль над стресом: 7 корисних способів"

Відправте коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.