Як оточення ламає нашу самооцінку

Не тільки людина може впливати на навколишній світ, а й сам світ впливає на неї, змінюючи улюблені звички, впливаючи на спосіб мислення і процеси сприйняття. Кажуть, легко зчитати інформацію про нас, просто глянувши на найближче оточення, адже всі ми змінюємося під чужим впливом. Інше питання, наскільки ці зміни помітні.

Навряд чи ви станете заперечувати той факт, що в характері людини відображається її професія. Наприклад, медики з часом виробляють цинічність по відношенню до питань життя і смерті, щоб хоч якось захистити психіку від перевантаження. Вчителі видають себе повчаючими інтонаціями в голосі, а управлінці компаній можуть за звичкою розмовляти командним тоном навіть з співмешканцями. Точно такий же ефект шаблону наша психіка включає і при спілкуванні з навколишніми. Причому не завжди це кращі друзі або улюблені люди, зараження відбувається від того, з ким ми проводимо найбільше часу разом – робочий колектив, діти, сусіди по дачі. Просто зупиніться і подумайте, з ким зі свого оточення ви перебуваєте в постійному контакті протягом дня, і шукайте схожості.

Як оточення впливає на самооцінку?

Дуже важливо оцінити ступінь наповненості людей у ​​вашому оточенні, їх характерні звички, спосіб життя і світогляд. Наскільки вас розвиток в них таких якостей, як дружелюбність по відношенню до світу, прокачування навичок, стабільність самооцінки, вміння надихати й підтримувати? Подумайте, поруч з вами знаходяться люди високого рівня інтелекту або приземлені і недалекі особистості, які ні в що не ставлять ваші інтереси? Наскільки вони працьовиті, виявляють чи турботу про власне здоров’я, захоплюються якимись хобі, борються за свої мрії? Все це важливо, все вже відбилося на вас.

Якщо оточення подобається, викликає бажання рости і вчитися – це хороший знак! Треба триматися за таких людей, бути їм вдячними. Ну а якщо перед вами люди, бачити яких зовсім не хочеться, але ви прив’язані до них почуттям обов’язку, спільним минулим, діловими контактами або просто боїтеся відмовити – задумайтеся, навіщо вам це? Не потрібно прикривати лінь і внутрішню пасивність по відношенню до світу якимись виправданнями. Роботу можна змінити, батьків поставити на місце, друзів і коханих ми теж вибираємо самі. Заради чого ви продовжуєте вперто підтримувати відносини, в яких страждає ваша самооцінка, які пригнічують вашу особистість, дратують почуття, де вас просто використовують? Невже настільки не поважаєте себе? Тоді готуйтеся стати точно таким же.

Чому краще вибирати здорове середовище для спілкування?

Хочете бути задоволеним своїм життям, максимально реалізувати закладений в собі потенціал? Оточіть себе турботливими і життєрадісними людьми. Досить витрачати енергію на скигліїв, скандалістів, маніпуляторів і невизнаних геніїв. Потрібно бути поруч з тими, хто гідний, хто цікавий, з ким дитячі мрії перетворюються в реально здійснимі цілі. Залишайте час і сили для тих, хто подвоює ваші вкладення, а не висмоктує соки, як ходячий «дементор». Хто зміцнює вашу впевненість у собі, а не доїдає останні крихти самооцінки, тільки б підняти своє его за ваш рахунок.

Не вмієте любити себе? Шукайте таких унікумів і вчіться у них. Боїтеся виступати на публіку, заявляти про себе на повний голос? Оточіть себе тими, хто не боїться в голос визнавати власні заслуги, хто звик підкреслювати лише сильні сторони в своїх опонентів. Зрештою, чи важко справляєтеся з вантажем власних емоцій, складно приручити настрій? Пам’ятайте про здатність мозку заражатися емоціями від інших людей. Обходьте десятою дорогою скандалістів й істериків, від яких в душі залишається гнилий осад, і частіше спілкуйтеся з оптимістами, які так весело заливаються сміхом, що неможливо стримати посмішку.

Вибирайте самі, з ким проводити свій час. Можна відчайдушно боротися за право бути собою і жити своїм життям, кожен раз «безпричинно» впадати у яму депресії. А можна просто відмовитися від спілкування з руйнівними людьми, перекривши останнім доступ в свою душу, переставши транслювати чужі страхи і негатив. Прийшов час проявити турботу про себе, для цього постарайтеся вибрати турботливе й комфортне середовище спілкування. Оточення повинно насичується енергією, давати величезний стусан під зад, а не вбивати паростки впевненості і радості. Будьте перебірливими, фільтруйте людей навколо себе, ви – не зливна яма!

Відправте коментар на "Як оточення ламає нашу самооцінку"

Відправте коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.