5 навичок, які значно підвищують ефективність роботи за комп’ютером

Здавалося б, XXI століття і все вміють користуватися комп’ютером. Але не всі вміють робити це ефективно. Більшість користувачів залишилися на рівні знань, які отримали в ВНЗ чи в ході користування.

В результаті робота за комп’ютером у більшій частині офісного персоналу – повільний і трудомісткий процес.

Але ж прискорити цей процес можна за допомогою всього 5 навичок, які не так складно освоїти. Навчіться їм і час на виконання завдань, пов’язаних з комп’ютером, різко скоротиться.

Ефективна організація робочого простору

Робочий стіл на комп’ютері – аналогія вашого столу в офісі. І поки він в ефективно організувати робочий столбеспорядке про ефективну роботу не може бути й мови.

стіл на комп’ютері – аналогія вашого столу в офісі. І поки він в ефективно організувати робочий столбеспорядке про ефективну роботу не може бути й мови.

Дотримуйтеся 5 простих правил:

  1. На робочому столі повинні бути тільки робочі ярлики. Як виняток можна залишити один-два файли, але тільки якщо користуєтеся ними регулярно.
  2. Зведіть кількість папок до мінімуму. Для цього структуруйте їх.
  3. Заведіть папку “Архів” та розміщуйте в неї всі документи, які вам більше не потрібні.
  4. Розділіть документи на особисті і робочі.
  5. Помістіть в Start Menu додатки, які використовуєте щодня.

Знання гарячих клавіш

Знання гарячих клавіш дозволить робити все швидше. Ви будете рідше перекладати руку на мишу і шукати різні функції по меню програми. Крім популярного “копіпаста” ви навчитеся створювати файли і папки й управляти ними, перемикатися з завдання на завдання, працювати в додатках.

Сліпий набір

Вивчивши сліпий набір, ви не тільки будете швидше друкувати, а й забудете про ситуацію, коли через не перемикання розкладки, доводилося набирати весь текст заново.

Вивчити сліпий набір нескладно, а в мережі пропонується неймовірна кількість сервісів та програм для навчання.

Ефективна робота з електронною поштою

Електронна пошта – відмінний засіб комунікації. Але якщо ви не вмієте користуватися нею ефективно, вона перетвориться в “пожирателя часу”. Ось кілька порад, які допоможуть вам оптимізувати роботу з електронною поштою.

  1. Встановіть час перевірки пошти і строго дотримуйтеся встановленого графіка.
  2. Лист – дія. Якщо ви відкрили лист то або відразу дайте відповідь на нього, або перешліть тому, хто краще впорається з цим питанням.
  3. Налаштуйте фільтри і ярлики. Один раз побудувавши систему автоматичної фільтрації, ви заощадите дні і місяці свого часу.
  4. Користуйтеся пошуком. Знайти будь-який лист не складе ніяких труднощів.
  5. Використовуйте позначки. З їх допомогою легко виділити необхідні повідомлення, що вимагають вашої уваги й помістіть їх в окрему папку.

Навички пошуку інформації в інтернеті

Як би неймовірно це не звучало, але не всі вміють шукати інформацію в інтернеті. Дотримуйтеся простих правил і ви гарантовано будете знаходити те, що шукаєте:

Набирайте запити грамотно

Пошуковики не завжди можуть вгадати потрібні форми слів.

Використовуйте слова синоніми

Це збільшить шанси знаходження точних збігів.

Уточнюйте запит і використовуйте ключові слова

Наприклад, якщо Ви шукали “як дізнатися, де купити ноутбук в Івано-Франківську” і не знайшли те, що вам потрібно, то спробуйте пошукати так: “купити ноутбук Івано-Франківськ”.

Використовуйте мову запитів

Виключайте і включайте слова за допомогою “+” та “-“. Наприклад, ви хочете знайти інформацію про слонів, але не хочете, щоб пошуковик видав інформацію про індійських слонів. Тоді введіть запит так: + слон – індійский.

Альтернативи запиту – “|”. Наприклад, при введенні запиту “як написати | купити статтю” пошуковик видасть інформацію і як написати, і як купити.

Поставте перед словом знак “!” і ви виключите з пошуку форми слів (у відмінках, числах, родах). А якщо Ви хочете знайти точну фразу, візьміть її в лапки. А якщо скомбінуєте ці знаки, то отримаєте точну відповідність фрази, наприклад, “! Як помити слона”.

Освойте ці 5 навичок і ви перейдете на новий рівень користувача і значно прискорите свою роботу за комп’ютером.

А якими “фішками” користуєтеся ви для підвищення ефективності роботи? Поділіться з нами в коментарях.

За сайтом Yaware TimeTracker

Відправте коментар на "5 навичок, які значно підвищують ефективність роботи за комп’ютером"

Відправте коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.