Синдром відкладеного життя

Головна причина, чому люди не можуть досягати цілей

Синдром відкладеного життя – це коли ви постійно відкладаєте на потім своє щастя та успіх. Ви думаєте, що станете жити краще після того, як:

  • закінчите навчання,
  • одружитеся або розлучитеся,
  • народите дітей,
  • скинете зайву вагу,
  • вивчите іноземну мову тощо

Це своєрідна пастка розуму, куди потрапляють дуже багато людей. Сьогодні світ відкритий, в інтернеті можна навчитися майже всьому безкоштовно. Перед людьми розорюються небувалі можливості, так чому ж багатьом так і не вдається реалізуватися й втілити в життя свої мрії та цілі?

Головна помилка – в очікуванні та відкладанні

Психіка людини може знаходитися в постійному очікуванні чогось. Насправді це проста захисна реакція, яка береже вас від чергової невдачі. Мозок розуміє, що навіть якщо ви закінчите курси англійської мови, то це не означає, що ви автоматично почнете більше заробляти або знайдете роботу мрії. Тому навіть похід на курси ви відкладаєте. Ви можете не наважуватися вивчати нову мову кілька років, а після того, як все ж підете брати уроки, виявите, що секрет успіху не в цьому. Швидше за все, ви знову будете чекати якогось підходящого моменту, знову приймете якесь рішення, яке не призведе до результату. І так по колу. Насправді ви потрапили в пастку синдрому відкладеного життя.

Що радять психологи?

Кілька порад:

  1. Не сподівайтеся, що життя зміниться через 5 років

    Жити довгими відрізками куди простіше, адже мозок не здатний «заглянути» в майбутнє, а тому він себе як би заколисує, заспокоює. Ви живете в режимі «зараз-зараз» і чекаєте, що колись все зміниться. Це головна помилка. Психологи рекомендують жити тут і зараз, не відкладаючи на потім. Чим більше ви намагаєтеся зараз, чим краще живете зараз, тим краще будете жити і потім! Не можна відкладати, думаючи, що потім щастя накопичиться й вам стане добре. Життя – це щоденна праця. Праця зараз, а не потім.

  2. Відмовтеся від ілюзій

    Багато років, а то й десятиліттями живуть в ілюзіях. Наприклад, дівчина виходить заміж за людину, яка випиває, але заспокоює себе тим, що як тільки народиться дитина, все зміниться. З’являються діти, чоловік продовжує пити. Дітям за 20, а жінка все не може усвідомити і зрозуміти, що прожила в ілюзії щасливих відносин. Ви заспокоюєте себе тим, що «всі так живуть» і розраховуєте, що колись стане краще. А якщо поглянути реальності в обличчя? Адже коли людині вже 50 років, то навряд чи можна розраховувати на раптове щастя та удачу. Відмовтеся від ілюзій та зізнайтеся собі самі, що ваше очікування і реальність повністю не відповідають один одному.

  3. Пишіть плани

    Почніть складати списки справ, які ви можете зробити вже сьогодні, щоб поліпшити своє становище. Наприклад, деяким потрібно почати з банального прибирання й позбавлення від всього того непотребу, який роками накопичувався в квартирі. Навіть якщо ви збираєтеся переїхати через кілька місяців, не чекайте цього моменту. Вкладіть сили, а, можливо, і гроші в те, щоб вже сьогодні жити краще! Плануйте свій день так, щоб хоч на міліметр наближатися до мрії, а не просто відкладати її на майбутнє, яке так ніколи і не настане, якщо ви будете рухатися в тому ж темпі, що і зараз.

За сайтом flytothesky.ru

Анг. версія translate-news.com

Відправте коментар на "Синдром відкладеного життя"

Відправте коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.