Один з найважливіших уроків Конфуція

Більшість людей на Заході вважають, що китайська філософія – це суцільні сентенції про баланс і гармонії. Насправді багато китайських мудреців називають життя «складною і брудною справою». Вони вважають, що наш шлях складається з нескінченної серії зустрічей, повних емоцій та непотрібних переживань.

Конфуцій, наприклад, далеко не завжди «видавав» вислови, що стосуються загальної картини світу. У своїй книзі «Лунь юй» він писав про різні тонкощі повсякденному житті, наприклад, про те, як тримати руки під час обіду. Він приділяв велику увагу практичним речам і маленьким ритуалам, вважаючи, що поліпшення життя починається знизу, а не зверху.

Він знав, що якщо ми придбаємо хороші звички, то добру половину життя проживемо набагато краще, так як 40% всіх наших дій відбуваються автоматично.

Важливий урок, який ми можемо витягти з філософії Конфуція, полягає в тому, що наша поведінка формує характер і темперамент, а не навпаки. Ви можете вважати себе надмірно чутливою і емоційною людиною, але якщо будете вести себе спокійно в будь-якій ситуації, то, врешті-решт, станете більш врівноваженим.

У кожного з нас свої способи реагувати на обставини. Ці способи можуть змінюватися, коли ми взаємодіємо з навколишнім середовищем, а не сидимо в медитації або їдемо у відпустку на безлюдний острів. Вони формуються в результаті нашої професійної діяльності та повсякденному житті. Ми не статичні істоти з певним набором якостей, які постають перед нами від народження або набуті з дитинства.

Не так давно було завершено найдовше дослідження, яке показало, наскільки можуть змінюватися люди протягом життя. У 1950 році психологи склали характеристики більше тисячі 14-річних підлітків. У 2013 році вдалося знайти близько 200 чоловік. До цього часу їм виповнилося 77 років. У більшості учасників з основних якостей незмінними залишилися тільки два. Якщо ми так сильно міняємося протягом життя, що заважає нам працювати в потрібному напрямку і збільшити кількість наших сильних сторін? За Конфуцієм саме щоденні справи створюють ту людину, яким ви станете в майбутньому.

Конфуцій знав, що маленькі звички, які ми вибираємо, можуть підняти нас будь-яку висоту або опустити на саме дно. Що стосується обіднього ритуалу, то він просто є одним із способів швидко вибратися з негативу і увійти в розслабляючий режим.

За сайтом flytothesky.ru

Анг. версія translate-news.com

Оцінка 1Оцінка 2Оцінка 3Оцінка 4Оцінка 5 (1оцін., бали: 5,00 з 5)
Loading...

Відправте коментар на "Один з найважливіших уроків Конфуція"

Відправте коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.