Як позбавитися гикавки легко і швидко

Гикавка – це неприємно, незручно і часто не вчасно. Щоб її зупинити, можна висунути язик, посперечатися і навіть зробити ректальний масаж. Ми знайшли дев’ять працюючих способів для найдосвідченіших страждальців. Вам залишається тільки вибрати.

Причини гикавки

Стрес, переохолодження, переїдання або зловживання спиртним можуть спровокувати мимовільні скорочення діафрагми. При кожному спазмі з легень виштовхується повітря, він виходить через гортань й закриває голосову щілину та надгортанник. При цьому виникає характерний звук. Це і є гикавка.

Існує тисяча і один спосіб від гикавки: для вас ми підібрали найбільш цікаві.

ЯК ПОЗБУТИСЯ ВІД ГИКАВКИ ШВИДКО

Натиснути на корінь язика

Доторкніться пальцями до основи язика, наче намагаєтеся викликати блювоту. Спазм стравоходу зупинить скорочення діафрагми. Неприємно, але ефективно.

З’їсти щось незвичайне

Покладіть на мову шматочок лимона, проковтнути ложку цукру, лизніть сіль: раптове потрапляння в шлунок продукту з різким смаком (кисле, гірке, солодке, солоне) спровокує виділення шлункового соку і відверне організм від гикавки. Дієвість методу неодноразово підтверджена вченими, але механізм до кінця не вивчений.

Підготуватися до занурення

Заткніть вуха великими пальцями обох рук. Закрийте пазухи носа мізинцями. Зажмурьте очі, для вірності прикрийте їх залишилися пальцями. Зробіть глибокий вдих і затримайте дихання на максимально довгий час. Після такого вправи ви почнете часто і важко дихати. Це дозволить діафрагмі розкритися, і гикавка припиниться.

ЯК ПОЗБУТИСЯ ВІД ГИКАВКИ НАУКОВИМ МЕТОДОМ

Випити води з затиснутими вухами

Метод простий і доступний, а медики доводять його ефективність раз по раз протягом майже 40 років. Візьміть велику склянку (400 мл) холодної води, киньте в нього трубочку і поставте на стіл (або дайте потримати одного). Заткніть вуха пальцями так, щоб нічого не чути, і повільно випийте всю воду через соломинку. До кінця процедури гикавка обов’язково пропаде – так кажуть нам вчені і практикуючі лікарі.

Висунути язик

Винахід цього методу приписують серу Вільяму Ослер, але, кажуть, він був відомий задовго до XIX століття. Щоб позбутися від гикавки, висуньте язик якомога далі (бажано робити це не на публіці, хіба що ви так само сміливі, як Ейнштейн), а для напевне, пальцями м’яко потягніть його вниз і назовні.

Провести ректальний масаж

Як би не червонів автор при написанні цих рядків, наука є наука. Лікарі медичного центру Бней-Ціон (Хайфа, Ізраїль) саме таким чином вилікували 60-річного пацієнта з непроходячій гикавкою Odeh M., Bassan H., Oliven A. Termination of intractable hiccups with digital rectal massage. . Пізніше інформація підтвердилася: сім з семи чоловік перестають гикати після такого лікування. А ще його автори виграли Шнобелівську премію Winners of the Ig® Nobel Prize. в 2006 році.

ЯК ПОЗБУТИСЯ ВІД ГИКАВКИ НЕЗВИЧНИМ СПОСОБОМ

Посперечатися на гроші

Хочете допомогти тому, хто гикає? Запропонуйте угоду: покладіть купюру на стіл і скажіть страждальця, що, якщо він гикне ще раз в найближчу хвилину, гроші його. Людина зосередиться на скороченні діафрагми і, швидше за все, гикавка припиниться. Втім, про всяк випадок не ставте на кін купюри великого номіналу.

Переключити увагу

У склянку з водою киньте зубочистку і уважно дивіться на неї, поки не доп’єте рідину. Вивчення кожного міліметра неповторною структури дерева змусить вас забути про гикавці.

Скористатися старим африканським методом

Намочіть смужку паперу з одного боку і наклейте на лоб гикаючому. Все просто, і ніяких танців з бубном не знадобиться.

Якщо жоден з методів не спрацювало, не турбуйтеся: при нормальних умовах гикавка пройде сама собою через 20-30 хвилин. Якщо гикавка триває більше 48 годин, це привід звернутися до лікаря!

Джерело: Lifehacker.ru

Відправте коментар на "Як позбавитися гикавки легко і швидко"

Відправте коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.