Чи можна побудувати будинок без проекту?

Незважаючи на економічні труднощі в країні, будівництво не стоїть на місці. Купівля земельної ділянки і будівництво будинку – відмінне вкладення коштів. Перед початком будівництва у багатьох виникають різні питання, стосовно проектів будинків.

Як створити проект самостійно? У кого замовити проект будинку?

У даній статті спробуємо розкрити тему необхідності створення проекту при будівництві домоволодіння.

Що ж включає в себе термін «проект»?

Якщо простою і зрозумілою мовою – документ з візуальної картиною будови, необхідними кресленнями, технічною інформацією, а також описом будівельних матеріалів.

Індивідуальне замовлення проектування – це недешева послуга, тому у багатьох виникає закономірне питання: «Чи можна звести будинок без створення проекту?».

По цій темі багато розбіжностей, хтось стверджує, що проект необхідний, а інші не радять витрачати кошти на непотрібний етап. Проект можна не робити тільки при обліку деякі нюансів:

 • поверховість майбутньої будови не більше трьох поверхів;
 • будівництво житла для проживання однієї сім’ї.

Чому ж багато хто створює проекти за гроші, адже при будівництві стандартного будинку не потрібно обов’язковий замовлення проекту …

Справа в тому, що все залежить від масштабності. Досвідчені будівельні компанії можуть звести будинок і без проекту, але створити великий будинок неможливо без досконального проекту, де будуть враховані всі характеристики майбутньої будови.

У чому перевага замовлення документації?

 1. Точна кошторис

  Ви будете знати необхідну кількість матеріалів. У проектній документації зазначено все детально, починаючи від марки бетону до покрівельних елементів. Буде відома і орієнтовна сума на будівництво будинку.

 2. Розрахунки конструкцій

  Так ви максимально забезпечите міцність і довговічність стін, що зводяться. При створенні проекту враховують стан грунту, його родючість тощо. Ваш проект будинку буде розрахований під специфіку земельної ділянки.

 3. Економія при експлуатації

  Цей фактор залежить від особистих переваг, які в подальшому вплинуть на економію коштів. Наприклад, при утепленні фасаду ви зможете менше обігрівати приміщення в холодний період.

Чисті факти

Ескіз проекту без докладних розділів з інженерними та комунікаційними характеристиками коштує близько 50-80 руб. за 1 кв. м. Електрика і комунікації будуть вказані, але без точніше. Якщо брати всі розділи в проекті, то документ коштуватиме дорожче – в межах 200 грн за 1 кв. м.

За статистикою, зведення невеликого будинку без проекту не матиме фатальні розбіжності. Якщо зводити будинки більше 100 кв. м, то ймовірність помилок більша. Без проекту будівництво будинку обійдеться на 20-30% дорожче.

Підсумки

При будівництві невеликого будинку по площі можна не замовляти платну проектну документацію. Вам знадобляться – приблизне креслення будинку, позначки розташування технічних комунікацій. Все інше зроблять робочі бригади. Однак при зведенні ґрунтовного і великого будинку слід звернутися до професіоналів. Отримання проекту в цьому випадку – страховка від ризику серйозних помилок. Без проекту будівельники можуть допустити серйозні недоліки, витрачається більше матеріалів. Крім цього, краще не наймати приватників, зверніться до послуг будівельних компаній.

За сайтом stroyka.ru

Відправте коментар на "Чи можна побудувати будинок без проекту?"

Відправте коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.