Справжні причини ліні можуть виникати через невпевненість в собі і страху перед невизначеністю. Наприклад, людина хоче стати багатою, але вона боїться відкривати власну справу, тому що побоюється, що може втратити гроші або стати предметом для насмішок друзів, ставши в їх очах невдахою.
В даному випадку лінь для цієї людини виступає в якості захисного механізму від тих дій, які на думку мозку можуть принести шкоду. Хоча сама людина так не думає. Весь процес цього механізму прихований від свідомості людини. Однак якщо розкрити цей механізм, то впоратися з лінню стане набагато легше.
Страх не впоратися з серйозною роботою
Найскладніше в будь-якій справі – почати цю справу. Як це пояснює наука: коли планується серйозна робота, мозок починає симулювати активність, акцентуючи увагу на незначних і незначних деталях. Таким чином він замінює дійсну складну роботу на більш приємну і легку, а також більш безпечну з його точки зору. В результаті людина займається всім, чим тільки можливо, але тільки не тим, що вона повинна зробити.
Як з цим боротися? Тут досить зробити невеличке зусилля над собою, після чого робота закипить. Активується природний стимул, який допоможе закінчити розпочате. Мозок переключиться з непотрібних думок на роботу. А в процесі роботи може з’явиться й інтерес до роботи.
Дайте собі установку: «Я зараз приділю роботі тільки 5 хвилин, а потім відволічуся до своїх соціальних мереж або прибирання квартири». І за ці 5 хвилин робота вас просто поглине, і ви вже не відірветься, поки не закінчите справу до кінця.
Можна також розбивати одну велику справу на кілька маленьких етапів. Виконання кожного етапу буде супроводжуватися почуттям завершеності й задоволеності, що в свою чергу виключить розвиток внутрішнього конфлікту між бажаннями та можливостями. Мозок не боятиметься, що справа може виявитися незакінченою, тому що цей страх теж може провокувати лінь.
Відсутність перерв в роботі
Організм підпорядкований певним біоритмам, тобто періоди високої концентрації чергуються з періодами низької. Кожна з фаз триває приблизно по 90 хвилин. Якщо через 1,5 години інтенсивної роботи не настає перерва, то починають підключатися гормони стресу, в результаті, чого активність мозку деякий час не знижується, але зате потім досить швидко настає фаза виснаження.
Ця фаза тягне за собою погане самопочуття і настрій, а також лінь і небажання працювати, почуття безвиході і розгубленості, депресію, сонливість.
Тому настійно рекомендується робити періодичні перерви в роботі і не намагатися штучно стимулювати себе за допомогою кави, оскільки це тільки спровокує вироблення гормону стресу.
Парадокс перфекціоніста
Прагнення до досконалості може нашкодити. Статистикою вже давно доведено, що ті, хто намагається абсолютно все і завжди робити ідеально, менш продуктивні ніж ті, хто не переслідують недосяжні ідеали і просто виконують свою справу, як можуть.
Чому? По-перше, перфекціоністи для виконання завдання використовують набагато більше часу, ніж потрібно. По-друге, вони як правило довго шукають ідеальні умови і обставини, щоб почати справу. По-третє, вони занадто сильно концентруються на незначних деталях і тому часто не бачать загальної картини.
До речі компанія Google, яка домоглася успіху, навмисно набирає в свої ряди співробітників з низькою успішністю в навчальних закладах. Як то кажуть, досконалості немає меж, а гонитва за уявними ідеалами заважає продуктивності й забирає невиправдано багато часу.
Сила волі не безмежна
На перший погляд здається, що сила волі є якістю особистості. Але вчені стверджують, що воля – це ресурс, який може виснажитися. Якщо ви змусите себе зробити одне завдання, то на наступне вас може просто не вистачити.
Вчені одного дослідницького університету в США провели ряд експериментів і прийшли до наступного висновку: якість виконання нових завдань знижується не просто через те, що ці завдання самі по собі небажані для людини, а через те, що вона свідомо вирішила цим займатися, хоча могла би і відмовитися, тобто вона задіяла свою силу волі.
Тому, коли ви беретеся за справу, для якого знадобиться вся ваша воля, то задумайтеся, чи не знадобитися Вам цей ресурс (тобто воля) найближчим часом для виконання більш важливих завдань.
Багатофункціональність
Багатозадачність стала невід’ємною та буденною якістю сучасної успішної людини. Однак результати наукових досліджень показала інше: люди, справляються з кількома завданнями в один і той же час, роблять їх однаково неякісно.
Вони схильні відволікатися на сторонні справи, важко сприймають нову інформацію і повільно перебудовуються при переході з одного завдання на інше. Від багатофункціональності також погіршується концентрація уваги.
Для того, щоб виконувати завдання належним чином, необхідно сфокусуватися тільки на одній справі.
Звичайно, також не варто забувати про мотивацію. Якщо у вас з’явилася з’явилася дійсно бажана мрія, то ніяка лінь не стане перешкодою для її реалізації. Є така приказка: «Той, хто хоче, шукає спосіб. Той, хто не хоче, шукає виправдання». Шукайте способи для реалізації мрії, а не виправдання для своєї ліні. І все у вас вийде!
Відправте коментар на "Чому все так лінь?"