Пройшов рік, а ви так і не виконали обіцянок, які давно виношували в своїй голові? Чи не освоїли іноземної мови, що не схудли, що не зайнялися фітнесом, не почали ремонт? Місяць, два, десять … а роки летять з шаленою швидкістю, зовсім не рахуючись з нашими «забаганками». Природно, кожен раз ми намагаємося виправдати свою лінь, мовляв, немає часу навіть розслабитися. Але подивитися улюблений серіал або валятися в ліжку всі вихідні – чомусь завжди будь ласка.
Чому ж так складно навчитися корисним звичкам? Прокидатися рано вранці, робити зарядку, читати по сторінці в день? Адже і не потрібно ніякої особливої сили волі, проста рішучість змінити своє життя. Щоб досягти позитивних результатів, пропонуємо освоїти 4 принципу продуктивності, які допоможуть навчитися чому завгодно.
4 принципу продуктивності: набуваємо корисні звички легко!
Кількість важливіша якості
Основна помилка новачків в боротьбі з собою – це бажання відразу досягти захмарних цілей. Наприклад, вивчити французьку за місяць, скинути 10 кг за 1 тиждень або освоїти науку програмування прискореним курсом в 3 дня. І коли це не вдається, ми здаємося, опускаємо руки і повертаємося в колишній режим життєдіяльності. А всього-то й потрібно було, що засунути амбіції в дальній ящик і почати тренувати терпіння. Не вимагати неможливого, просто діяти, поступово збільшуючи навантаження. Зрештою, нерозумно брати участь в марафонському забігу, коли не можеш пробігти і ста метрів.
Почніть рухатися до мети з малих кроками. Мрієте написати книгу? Почніть з півсторінки тексту на кожен день. Хочете зайнятися спортом? Виділіть вправам 10 хвилин денного часу, а потім, коли навик приживеться, збільшуйте навантаження. Контролюйте сталість звички, а не її якість. Робіть щось неідеально, зате кожен день! Пам’ятайте, якщо піддатися на провокації «швидше, вище, сильніше», можна перегоріти, так що зберігайте голову тверезою.
Не розпорошуватися на кілька завдань одночасно
Коли змінюєш звичний розклад дня, важливо зосередитися на одній зміні, щоб повністю з нею зріднитися, довести дію до автоматизму, а не мчати попереду паровоза. Так, хочеться відразу все – вставати о 5 ранку, облитися крижаною водою, накачати прес, а потім попрямувати на велопрогулянку, паралельно включивши в навушниках урок англійської. Зупиніться! Щоб не залишити все уже через пару днів, проявіть стриманість, не поспішайте витрачати невелику кількість енергії, яку вдалося звільнити.
Тримати під рукою все необхідне
Щоб не було спокуси пропустити тренування або не вивчити урок французької, краще перестрахуватися заздалегідь! Наприклад, з самого вечора підготувати форму і кросівки для виходу на ранкову пробіжку. Або покласти лист з неправильними англійськими дієсловами поруч із кавовою туркою. Так підсвідомість заздалегідь налаштується на виконання важливого дії. І, заварюючи ранкову каву, ви точно не забудете вивчити пару іноземних слів. Тримайте при собі книгу, яку задумали прочитати, вона як ніколи знадобиться у великих чергах. Ще можна слухати аудіоуроки, розвиваючи розум прямо по дорозі на роботу. Все геніальне дійсно просте, якщо є мета!
Знайти свій пусковий механізм
Щоб звичка прижилася якомога легше, її потрібно прикріплювати до вже відточеним роками рефлексам. Наприклад, йдете їсти – привчіть себе випивати склянку води, це просто і корисно. Прокинулися? Зробіть невелику зарядку для очей, яка відніме якихось пару хвилин, поки ви приходите до тями. Варите каву? У вас є десять хвилин вивчити кілька нових слів або зробити присідання для сідниць.
Нехай накопичення корисних звичок стане маленьким хобі. Це не тільки принесе радість, але й надихне на нові звершення. Тільки не поспішайте лаяти себе, якщо не виходить, дійте без завищених вимог та безглуздого перфекціонізму, а рухаючись маленькими, але впевненими кроками. І одного разу ви прокинетеся людиною, стати якою колись могли лише мріяти. Ви станете кращою версією себе, ваше життя кардинально зміниться! Знайте, ви на це здатні…
За сайтом flytothesky.ru
Відправте коментар на "Як сформувати корисні звички? 4 принципи продуктивності"