7 причин відмовитися від багатозадачності

Коли ми виконуємо кілька справ одночасно, то намагаємося вирішити нашу головну проблему: брак часу. А адже це створює нові проблеми, про які ми навіть не підозрюємо!

Раніше слово «багатозадачність» не було у широкому вжитку. Його стали використовувати після створення IBM System (360). В офіційних документах, що описують можливості пристрою, згадали «багатозадачність», і з тих пір цей термін став синонімом продуктивної роботи. На жаль, наш мозок абсолютно іншої думки.

Дослідження показують, що мозок не може ефективно виконувати більше двох завдань, особливо коли ми намагаємося дізнатися щось нове. Іноді наслідки такої «бурхливої» діяльності проявляються відразу, наприклад, згоріли котлети, коли ви розмовляли по телефону. Набагато гірше те, що багатозадачність з кожним роком повільно і непомітно підриває здатності мозку нормально функціонувати. І цьому є маса доказів:

  1. У 2009 році в Стенфордському університеті виявили, що люди, які звикли працювати в режимі багатозадачності, показують гірші результати в тестах на просторове сприйняття і пам’ять.
  2. У 2014 році в журналі «PLoS ONE» опубліковані результати великого дослідження, яке показало, що багатозадачність знижує кількість сірої речовини в частині мозку, пов’язаної з пам’яттю і пошуком правильних рішень.
  3. В університеті Сассекса з’ясували, що постійні перевантаження в результаті багатозадачності здатні порушити баланс нейротрансмітерів, що веде до перепадів настрою і емоційної нестійкості.
  4. В ході різних досліджень з’ясувалося, що багатозадачність на 40% знижує продуктивність. Ми починаємо працювати з меншою ефективністю і витрачаємо більше часу на роботу, що суперечить головній меті.
  5. Дослідження, опубліковане Лондонським університетом, показало, що багатозадачність впливає на здатність розрізняти що важливо, а що ні. А ступінь інтелекту може знизитися до такого рівня, як ніби-то людина не спала всю ніч.
  6. Коли ми відволікаємося, то стає важче пов’язати нову інформацію з тим, що вивчено раніше, тобто сприймати знання в цілому. Іншими словами, знадобиться більше зусиль, щоб скласти загальну картину і знайти правильне рішення.
  7. Багатозадачність має фінансові наслідки. Це, мабуть, найнеприємна річ, так як часто людина спочатку думає про гроші, а потім вже про своє здоров’я. Зниження продуктивності, помилки в роботі завжди «б’ють по кишені» (як по власному, так і вашого роботодавця).

Коли наступного разу ваш керівник закликатиме вас «жонглювати» кількома справами відразу, поясніть йому, що ви вирішите спочатку одну задачу, а вже потім перейдете до наступною. Праця від цього лише виграє.

За сайтом flytothesky.ru

Відправте коментар на "7 причин відмовитися від багатозадачності"

Відправте коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.