5 дій, які позбавляють від негативного мислення

Ми діємо так, як ми думаємо і відчуваємо. Коли ми позбавляємося від негативних думок, разом з ними з нашого життя йдуть страждання і біль.

Негативні думки не мають абсолютно ніякої мети. А ще негативне мислення не має абсолютно ніякого відношення до вас, як до людини. Токсичні думки не визначають вашу особистість, і вони не можуть визначити вашу долю. Зате ми можемо посилювати чи послаблювати будь-яку негативну думку. На жаль, ми дуже часто надаємо таким думкам багато значущості – і це саме те, що приносить нам шкоду.

Будда одного разу сказав: «Твій найгірший ворог не може нашкодити тобі так, як твої власні необережні думки». Позбавлення від них в психології називається когнітивною реструктуризацією. Давайте розглянемо хоча б її ази. Отже, 5 дій по позбавленню від негативного мислення:

Спостерігайте за думкою

Заберіться на задній ряд в кінозалі вашого розуму і уважно спостерігайте за негативною думкою. Подібні думки зазвичай народжуються в результаті когнітивних спотворень або ж ірраціональних способів мислення. Не хвилюйтеся, вам не потрібна психотерапія або ліки – просто стежте за думкою і спостерігайте, як вона потихеньку зникає.

Ставте під сумнів будь-які глибокі роздуми

Довгі і глибокі роздуми, що нагадують тягучу жуйку, – це приклад того, як ви перевантажуєте власну голову думками, і все ускладнюєте, наприклад, кажучи собі: «У мене проблема, і я можу її вирішити, але спочатку я її ретельно обміркую». Якщо ви намагаєтеся вирішити проблему, більшість роздумів безглузді. Значить, виникає питання: «Як перефразувати ці думки?» Отже, пропонований хід ваших дій:

(A) Розділіть аркуш паперу на дві колонки. Позначте праву колонку як «думка», ліву колонку – як «рішення».
(B) Коли на вас налинуть глибокі роздуми, зафіксуйте час їх появи. Напишіть що-небудь в колонці «рішення».
(C) У кінці дня (тижня, місяця) підраховуйте кількість появ думок і будь-які ідеї по їх приводу.

Допомогло? Якщо немає, знову перечитайте пункт 1.

Встановіть факти

Ще один спосіб переформатувати ваші думки – це встановити факти, що лежать в їх основі. Наприклад, якщо ви постійно думаєте: «Мені завжди не вистачає грошей», можливо, корисно було би знайти інформацію, що підтверджує ці думки і зробити висновки (при необхідності). І знову розрисуйте дві колонки. У колонці (A) напишіть будь-який факт того, що вам «завжди не вистачає грошей»: наприклад, стан банківського рахунку, постійне позичання тощо У колонці (B) вкажіть будь-які об’єктивні факти, що демонструють протилежне: наприклад, у вас є дах над головою, їжа, одяг. Яку інформацію можна донести до вашого мозку за допомогою цієї вправи? Чи можете ви сказати зі 100-відсотковою впевненістю, що вам «завжди не вистачає грошей»? Якщо так, то який наступний план дій? Ви плануєте свій бюджет і обмежуєте витрати?

Практикуйте усвідомлення

Після фінансових питань саме час згадати усвідомлення. Майже універсальний стрес! Шведський спортсмен і психолог Крістофер Бергленд ділить свій підхід до усвідомлення на три етапи: «Зупиніться. Вдихніть. Подумайте про своє мислення. Будь-яка людина може використовувати цей простий метод протягом усього дня, щоб залишатися спокійною, цілеспрямованою, оптимістичною та доброзичливою». Люди, які хочуть більш глибокого вивчення цього питання, можуть звернутися до методів медитації, наприклад, техніка MBSR або зниження стресу на основі постійного усвідомлення.

Зрозумійте, що є поняття тимчасовості і нейтральності

Цей аспект було порушено спочатку, але варто повторити: негативні думки тимчасові і не мають сили. Навіть якщо вони забираються в ваш розум, важливо розуміти їх тимчасовий характер. Фактично, ви навіть можете зафіксувати таку думку і проговорити собі наступне: «Це негативна думка. Я буду спостерігати за нею, але не підтримувати її, оскільки вона скороминуща». Один приголомшливий спосіб продемонструвати безсилля негативної думки – це відволіктися. Займіть себе чимось цікавим, щоб негативному мисленню стало нудно жити в вашій голові.

1 коментар на "5 дій, які позбавляють від негативного мислення"

  1. Greggelilm | 16.10.2019 - 01:06 |

    Интересно!

Відправте коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.