Чи достатньо у вас впевненості в собі? Якщо ви постійно піддаєтеся спокусі порівнювати себе з навколишніми, то напевно ні. Коли ви бачите досягнення, таланти чи здібності іншої людини, то вам відразу приходять на розум власні недоліки, і це заподіює вам дискомфорт. В результаті ваша самооцінка страждає, а ви відчуваєте себе звичайною посередністю. Що робити і як з цим ефективно боротися?
Чому практика порівнювання непродуктивна і руйнівна
Якщо ви хочете рішуче покінчити з цією руйнівною звичкою, визнайте те, що на Землі завжди буде існувати хтось, хто кращий і успішніший, ніж ви, але ваше особисте місце під сонцем ніяк не пов’язане з чиїмось ще життям. Постійне порівняння не тільки вганяє вас в тугу і смуток, але й змушує відчувати деяку ворожість по відношенню до інших щасливчиків. Оскільки ви відчуваєте себе невпевнено, вам стає необхідно хвалитися своїми досягненнями, щоб додати собі вагу, але такі люди, як правило, непопулярні, тому що в них відчувається фальш і награність. А ще невпевненість може привести до соціальної «дідівщини». Якщо ви не любите себе, то підсвідомо будете принижувати і ображати тих, хто ще слабший, щоб підвищити свою самооцінку. Непривабливий портрет, чи не так?
Усвідомлення
Як перестати порівнювати себе з умовними «суперниками»? Адже це часто відбувається неусвідомлено. Працювати над собою доведеться довго, а почати потрібно саме з усвідомлення. Коли ви ловите себе на порівнюванні власних досягнень з чужими успіхами, визнайте це. Визнайте, що ви це знову зробили. Нагадайте собі, що процес цей не несе в собі нічого доброго і його потрібно навчитися контролювати. Продовжуйте нагадувати собі про те, що у вас є і чим можна пишатися. Робіть це кожен раз, коли ви ловите себе на неусвідомленому порівнюванні.
Зосередьтеся на своїх достоїнствах
Ви відчуєте значне полегшення, якщо почнете робити акцент на своїх сильних сторонах, а не зосереджуватися на слабкостях. Коли ви прийдете до розуміння того, що ви можете бути просто хорошою людиною (фахівцем, другом, партнером), а не винятковим і кращим з кращих, то ваші шанси на успіх почнуть зростати. Проаналізуйте свої сильні сторони та позитивні якості й оцініть, чого вони варті в цьому житті. Якщо ви не можете розпізнати власні таланти без порівняння, то ви втратите бажання та прагнення чогось наполегливо домагатися.
Випробовуйте вдячність
Щоранку прокидайтеся з почуттям вдячності і подяки. Коли це увійде в звичку, ви почнете розуміти, чому всілякі порівняння безглузді і не приносять користі. Спробуйте встановити традицію святкувати (нехай дуже скромно) свої досягнення, маленькі успіхи і перемоги, а також постійно розвивати свої таланти і здібності і використовувати їх в ваших інтересах.
Визнайте свої недоліки
На рівні здорового глузду майже всі знають, що досконалості не існує. Проте, на емоційному рівні усвідомлення того, що ви зовсім не бездоганні, може заподіяти вам реальний дискомфорт. Для власного спокою і душевної рівноваги, варто навчитися приймати той факт, що ви недосконалі. Ні, не потрібно припиняти прагнути до кращого або відмовлятися від спроб домогтися успіху. Просто якщо ви прагнете в обов’язковому порядку виглядати ідеальною людиною, то вас чекає величезне розчарування.
Будьте задоволені тим, що маєте
Великі компанії та корпорації точно знають, як використовувати засоби масової інформації для того, щоб зіграти на почутті розчарування, яке відчувають люди, коли вони проводять порівняння себе з іншими. Вони випускають рекламу, щоб переконати споживачів у тому, що їх чекає успіх і радість у разі покупки того чи іншого продукту. Людина, яка попалася на гачок розумної реклами, завжди буде хотіти більшого, але так і не зможе стати повністю задоволеним в своїй постійній гонитві за «щасливими» товарами. Якщо у вас є будинок, одяг, їжа і рідні люди, то у вас вже є все, що потрібно людині. Все інше є просто подарунком долі, а не нагальною потребою.
За сайтом flytothesky.ru
Анг. версія translate-news.com
Відправте коментар на "Як припинити порівнювати себе з іншими людьми"