Раніше щоранку ви звично вставали з відчуттям мети або хоча б розумінням власних завдань на день. Тепер ви прокидаєтеся з стійким почуттям байдужості і безвиході, немов ваша батарея повністю розрядилася, а шукати зарядний пристрій у вас немає бажання. Ви не жадаєте бачити людей і спілкуватися з ними, робити вам теж нічого не хочеться, і в вас не залишилося ні ентузіазму, ні мотивації – це лише деякі тенденції, відразу вказують на розвиток стану соціальної замкнутості. Що ж з цим робити?
Заниження самооцінки
Іноді навколишній світ і все, що в ньому відбувається, викликають у нас відразу. Це моментально відбивається на рівні самооцінки, і незабаром вам неприємно бути частиною цього світу, який демонструє вам тільки хаос і негатив. Ви ховаєтеся в своєму притулку і щільно закриваєте двері, щоб захистити себе від зовнішнього впливу.
Відчуття дискомфорту в соціальних ситуаціях
Знижується самооцінка, плюс відчуття дискомфорту в людних місцях можуть призвести до серйозного соціального відчуження. Навіть якщо ви ніколи не любили заходи і вечірки і вважали за краще залишатися вдома зі своєю кішкою та коробкою з піцою, наявні жах і паніка від думки потрапити в натовп людей можуть бути ознакою агорафобії. Зверніть увагу на подібні страхи: страх громадських подій, страх побачень і зустрічей або навіть незатишне відчуття на робочому місці серед людей.
Відмова від соціальних контактів
Якщо ваш страх перед міжособистісними відносинами або виходом у світ дійшов до такої міри, що ви відмовляєтеся відповідати на дзвінки або не бажаєте відкривати двері, ви в значній мірі досягли точки добровільної соціальної ізоляції.
Депресія або тривожні стани
Схильність до депресії або тривожність – це свого роду спусковий механізм для виходу з соціального середовища. Депресія народжується саме з низької самооцінки, відчуттів особистого невдоволення і апатії до всього навколишнього. Ви зариваєтеся у власній барлозі не тому, що категорично не хочете мати справу зі світом, а тому, що емоційно й морально виснажені. Тривожні стани неминуче породжують страхи, а панічні атаки в громадських місцях відразу ж викликають бажання повної самоти. Якщо прагнення до повного самотності і наглухо закритим вікнам для вас більш комфортно, ніж вечірня прогулянка в парку, ви вже соціально замкнуті.
Страх втрати
Якщо у вас раптово зник звичний соціальний ритуал: наприклад, похід в магазин, зустрічі за чашкою кави або келихом пива, заняття спортом або святкування подій, це потужний удар, який чимось нагадує втрату ближнього. Коли людина, що робить ваш звичний світ більш повним, зникає, життя стає тьмяніше. У вас починає формуватися страх перед новими контактами, знайомствами і зміною соціальних ритуалів.
Соціальне відсторонення часто є ознакою та симптомом чогось, що відбувається у вашому житті і несе деструктив. Коли ви відчуваєте, що давить необхідність ізолювати себе, вчиняйте навпаки. Шукайте допомогу. Шукайте людей, які можуть вивести вас з депресії, тривожності і смутку і повернути вам природний комфорт при перебуванні в соціумі.
За сайтом flytothesky.ru
Анг. версія translate-news.com
Відправте коментар на "5 тривожних ознак того, що ви стаєте соціально замкнутим"