Ми постійно розмірковуємо про те, що скажуть навколишні, намагаємося відповідати і підтримувати очікування інших людей. Ми періодично займаємося самокритикою, боїмося за своє життя в майбутньому. Змушуємо себе забувати про свої бажання і робимо необхідне. Це все заважає нам прийняти себе, відчувати смак свободи і насолоджуватися власним життям. Що ж робити? Головне – позбавлення від декількох стереотипів, 10 пасток, які заважають нам жити.
Прагнути бути ідеалом
Досконалих людей не буває – це лише трюк людської свідомості. Помилятися і часом робити щось неправильно властиво всім без винятку. Це потрібно запам’ятати і навчитися приймати невдачу як легкий поштовх до зростання над собою. Поразок не існує зовсім, адже ми завжди залишаємося в плюсі, але іноді в нагороду ми отримуємо перемогу, в інших випадках здобуваємо найцінніший досвід – можливість чогось навчитися.
Відпочинок – складова частина успіху
Немає нічого страшно в тому, щоб прислухатися до власного тіла і давати собі час для ледарства. Ми не зобов’язані працювати постійно, доводячи організм до повної знемоги. Хороший і повноцінний відпочинок – ключ до продуктивної трудової діяльності. Якщо ж займатися справами на знос, то в кінцевому рахунку все одно настане момент, коли тіло скаже: «Стоп, вистачить!». Нам не варто доводити себе до подібного.
Нескінченна самокритика
Постійний самоаналіз і прокручування в голові негативних моментів не призводять ні до чого хорошого. Це пусте заняття лише витрачає час та сили, погіршуючи настрій і вганяючи свідомість в депресію. Ми зазвичай отримуємо від житті не реалізацію власних бажань, а тільки те, чого варті. А тому треба забути, що ми чогось вартуємо. Тоді життя зможе запропонувати нам все найкраще.
Це все через них!
Якщо ми починаємо звинувачувати у власних проблемах навколишні умови або інших людей, то включається режим жертви – це лише спроба втекти від реального стану справ. Наша доля в наших руках і тільки ми несемо відповідальність за свої вірні або помилкові вчинки. Майбутнє залежить від нашого вибору. Ми повинні розуміти й приймати цей факт.
Коли ми говоримо про вчинки та якості інших людей, то показуємо, що самі маємо схожі проблеми. Неможливо розглядати зло в інших людях, якщо не доводилося відчувати це почуття в собі. Бажання пліткувати – сигнал мозку, який говорить про необхідність щось міняти. Уміння вловити цей позив дозволить сильно вирости над собою.
Творчість і домислювання
Не можна з 100% точністю визначити думки оточуючих. Одна людина зробить так, а інша – зовсім інакше. Тому ми повинні припинити дописувати в голові власні сценарії того, що відбувається в реальності. Люди навколо можуть бути роздратовані не через внутрішню злість, можливо, у них був невдалий день. Не знаючи подробиць, немає сенсу розгадувати причини чужого поведінки.
Прагнення побалувати самолюбство
Намагаючись самоствердитися й відчути себе краще за інших, ми можемо вступати в затяте суперництво. Якщо ми перестанемо порівнювати себе з іншими й доводити людям, що можемо краще, то зрозуміємо: співпраця може бути набагато приємнішою і кориснішою за конкуренцію.
Щастя за далеким горизонтом
Ні, щастя вже є поруч з нами, залишається навчитися бачити його в звичайному буднем дні. Мало сенсу в тому, щоб жити спогадами або захмарними уявленнями майбутнього. Звичайно ж, можна жити з думкою: «Я скоро отримаю нову посаду, виплачу всю суму по іпотеці, придбаю новий автомобіль. Тоді і буде щастя!». Але чи можна назвати життям сіре існування, підтримуване барвистою мрією? Краще, мабуть, знайти в собі сили помічати щастя в маленьких радощах. У такому випадку навіть найважчі цілі будуть реалізовуватися швидше.
Бажання контролювати майбутнє
Нікому не відомо, що принесе прийдешній день. Страх за власну долю – це цілком нормально, проте не варто на цьому зациклюватися, будуючи грандіозні плани й ставлячи безліч цілей. У нас немає можливості контролювати події та диктувати майбутньому умови. Іноді можна просто довіритися течією життя зі словами: «Час покаже».
«Я повинен виправдати очікування інших»
Це найбільш відомий й помітний стереотип серед інших. Ми знаємо про нього, впевнені, що так чинити не варто, але при цьому живемо, намагаючись виправдати чужі очікування. Часто це відбувається несвідомо, тому нам деколи дуже складно зізнатися собі в цьому. Хтось справляється самостійно, комусь необхідна допомога грамотного психолога. Але жити надіями, покладеними на вас навколишніми людьми, не дуже добре. Це ваше життя , проживайте його для себе, але не для інших.
Тепер, знаючи про 10 пасток, які заважають нам жити, можна почати ще більш продуктивну роботу над собою. Але варто пам’ятати, що Рим будувався не один день. Змінитися відразу і назавжди точно не вийде. Зате кожен новий день – це унікальна можливість стати трохи кращим. Її просто нерозумно упускати!
За сайтом flytothesky.ru
Анг. версія translate-news.com
Відправте коментар на "10 пасток свідомості, які заважають нам жити"